Vakumlu Kürtaj Fiyatları

Kürtaj kısaca istenmeyen gebeliğin sonlandırılması diye açıklanabilir. İstenmeyen gebelik kadınların korkulu rüyasıdır. Kişinin kürtaj kararı almasıyla birlikte düşündüğü ilk şeylerden birisi hangi yöntemle kürtaj olacağı ve kürtaj fiyatlarıdır. Birçok farklı yöntemle kürtaj gerçekleştirilebilir. Kullanılan yönteme göre de kürtaj fiyatları değişkenlik gösterir.

Hem kısa sürede hem en acısız yöntemlerden birisi olan vakumlu kürtaj en çok merak edilen yöntemlerden birisidir. Beraberinde vakumlu kürtaj fiyatları da önemsenen konulardandır.

Vakumlu kürtaj fiyatları, vakumlu kürtaj yapılan yere göre değişkenlik gösterir. Vakumlu kürtaj fiyatları özel hastane ve kliniklerde hekim ve işletmenin inisiyatifine göre değişkenlik gösterebilir. Vakumlu kürtaj fiyatları devlet hastanesinde ise ücretsiz yapılmaktadır. Fakat devlet hastanesinde vakumlu kürtaj için verilen randevuyu beklerken gebelik sonlandırmak için yasal olan 10 hafta süresini geçirmemek önem arz eden konulardan biridir. Ama şunu da unutmayın: Birçok devlet hastanesi istenmeyen gebelik kürtajı yapmamaktadır.

Vakumlu kürtaj fiyatları diğer çocuk aldırma işlemlerine göre daha fiyatlıdır. Bunun nedeni bebeğin ana rahminden ayrılma sürecinin daha insancıl olması, vakumlu kürtaj operasyonun kısa sürmesi ve ağrı, acının az olması ile açıklanabilir.

Vakumlu kürtaj fiyatlarını etkileyen diğer etkenler ise şöyle sıralanabilir;

  • Gebelik haftası ne kadar erken olursa vakumlu kürtaj fiyatı o kadar düşük olacaktır. Zira gebelik haftası arttıkça vakumlu kürtaj ücreti artar.
  • Vakumlu kürtaj fiyatını hastanenin nitelikleri de önemli ölçüde etkiler
  • Vakumlu kürtaj fiyatını operasyonu yapacak olan hekimin nitelikleri de belirler ve değiştirir.
  • Kullanılan malzemenin kalitesi de vakumlu kürtaj fiyatlarını etkileyecektir.
  • Ve vakumlu kürtaj fiyatlarını belirlemede oparasyon sırasında uygulanacak olan anestezi yöntemi de belirleyici rol oynayacaktır. Genel anestezi daha pahalıyken lokal anestezi daha uygundur. Kişinin anestezi yöntemini seçme hakkı vardır.

Genel olarak vakumlu kürtaj fiyatları   en  düşük 700-900 tl den başlayıp 3000 TL ye kadar ulaşabilmektedir. Devlet hastanelerinde Vakumlu kürtaj fiyatları çok daha uygun olmasına rağmen bekleme süresi uzun olduğundan çok fazla tercih edilmemektedir. Özel hastane ve klinik seçerken de Vakumlu kürtaj fiyatını önemsemenin yanında, Vakumlu kürtaj yapılacak merkezin hijyen, ruhsat ve operasyonu gerçekleştirecek kadronun düzgün ve güvenilir olmasına önem vermek gerekir.

 

 

Call Now ButtonBize Ulaşın