Özel Hastanelerde Kürtaj Ücretleri

İlk olarak neden kürtaj yaptırılır bu konuyu bir aydınlatmak gerekir. WHO (Dünya sağlık örgütü) nün verilerine göre Dünya da her yıl 250 milyon gebelik meydana gelmekte ve bunların 1/3’ü istenmeden oluşmaktadır. Bilinçsiz ve korunmasız ilişki veya aile planlaması dışında oluşan gebelik istenmemekte ve kürtaj yaptırma kararı alınmaktadır. Çocuk aldırma kararıyla birlikte Özel hastanelerde kürtaj ücretleri önemli bir konu haline gelir. Özel hastanelerde kürtaj ücretleri araştırmaya başlayan birey birçok ücret farklılığıyla karşılaşır. Bu ücret farklılığının çeşitli nedenleri vardır.

Özel hastanelerde kürtaj ücretlerini etkileyen faktörler aşağıdadır.

  1. Oparasyonun yapılacağı özel hastanenin özellikleri
  2. Operasyonu yapacak doktorun deneyim, tecrübe ve nitelikleri
  3. İşlem sırasında kullanılacak malzeme ve kalitesi
  4. Yapılacak olan kürtaj yöntemi (vakum veya kaşık yöntemine göre değişir)
  5. Uygulanacak anestezi yöntemi ( genel ve lokal olmasına göre değişir)
  6. Muayene, kontrol ücretleri vs.

Özel hastanelerde kürtaj ücretleri 2016

Özel hastanelerde kürtaj ücretleri 2016 yılından günümüze istenmeyen gebeliklerin artmasıyla birlikte artış göstermiştir. Özel hastanelerde kürtaj ücretleri belirlenirken ilk olarak her yıl Türk tabipler birliğinin belirlediği fiyatlar göz önünde bulundurularak ve yukarıda saydığım Özel hastanelerde kürtaj ücretlerini etkileyen faktörler eklenerek belirlenir.

İstanbul’daki Özel Hastanelerde Kürtaj Ücretleri Ne Kadar?

Özel hastanelerde kürtaj fiyatları illere göre de değişiklik göstermektedir. İstenmeyen gebelik oranları İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde daha fazladır. Özel hastanelerde kürtaj fiyatları da bu doğrultuda büyük illerde daha yüksek olabilmektedir. Ayrıca kürtaj operasyonun yapılacağı özel hastanenin bulunduğu semt dâhil kürtaj fiyatlarını değiştirir.

Özel hastanelerde kürtaj yaptırma işlemine karar verdikten hemen sonra yukarıda anlattığım bütün konuları çok iyi önemsemeniz ve çok iyi araştırmanız gerekmektedir. Sizin için en doğru olan Özel hastane ve doktoru seçtikten sonra Özel hastanede yapılacak olan kürtaj fiyatı da sizin için uygunsa; yasal kürtaj için gerekli olan 10. Gebelik haftasını geçirmeden operasyonu yaptırmakta acele etmelisiniz.

Genel olarak toparlayacak olursak, özel hastanelerde kürtaj ücretleri birçok faktöre göre değişmekle birlikte 700 TL ve 3000 TL arasında ortalamaya sahiptir. Kişi bütçesine göre hızlıca karar vermesi gerekmektedir.

Call Now ButtonBize Ulaşın