Özel Hastanelerde Kürtaj Fiyatları

Genellikle kürtaj olmaya karar verildiğinde hastaların karşısına devlet ve özel hastane ya da klinikler olmak üzere iki seçenek çıkmaktadır. Bu seçenekler arasında yer alan devlet hastanelerinde daha uygun fiyatlara hizmet alınabilirken, özel hastane ya da kliniklerde bazı faktörlere göre fiyatlar biraz daha yüksek olmaktadır. Hastaların sıklıkla kürtaj için özel hastaneleri seçmesi hizmet kalitesinin yüksek olması ve deneyimli doktorların hizmet verdiği profesyonel özel hastanelerin fazla olmasından kaynaklanmaktadır.

Özel Hastaneler Kürtaj Fiyatlarını Nasıl Belirliyor?

Özel hastanelerde kürtaj yapıldığında bazı faktörlere göre fiyat belirlenmesi yapılmaktadır. Bu nedenle net fiyatlar ve zaman zaman yapılan indirimler için bizimle iletişime geçmeniz, randevu ve fiyat bilgisi için doktorumuzu aramanız en doğrusu olacaktır. Özel hastanelerde kürtaj fiyatları nasıl belirlenir aşağıdaki listeden anlaşılmaktadır;

  • Kürtajı yapan sağlık personelinin en önemlisi de doktorun deneyim ve nitelikleri
  • Kürtajda kullanılacak tüm malzemelerin kalitesi ve özellikleri
  • Operasyonda kullanılan anestezi yöntemi ve bunun için kullanılan ekipman
  • Kürtajdan sonra müşaade altında tutulacaksanız gün üzerinden hastanede kalma masrafı
  • Hastanın özel istekleriyle Türk Tabipler Birliği’nin belirlediği fiyatlar arasındaki oransal denge
  • Kürtaj öncesinde ve sonrasında yapılacak tüm muayene ve testlerin ücretleri

Kürtaj Yaptıracakların Dikkat Etmesi Gerekenler

Öncelikle uygun kürtaj olmak isteyen hastaların kesinlikle ucuz diyerek merdiven altı yerlerde bu operasyonu yaptırmaları risk taşımaktadır. Enfeksiyon riskinden yanlış müdahalelere kadar pek çok ciddi duruma sebebiyet vermektedir. Bu nedenle kürtaj için hastane seçimi konusunda fiyat kadar gösterilen performans ve hizmet kalitesine de bakılmalıdır. Yine fiyatlar konusunda erken müdahale ileri gebelik dönemine, lokal anestezi ile yapılan kürtaj genel anesteziyle yapılana göre daha uygun fiyatlı olduğu bilinmelidir. Diğer yandan vakum yöntemi kazıma yöntemine göre daha yüksek fiyatlıdır. Ancak anne için vakum yöntemi daha sağlıklı bir durum sunmaktadır. Fiyat kadar verilen hizmet kalitesi, hasta sağlığına gösterilen özen de özel hastane seçiminde dikkat edilecek bir faktördür.

Özel hastanelerde kürtaj fiyatları hakkında bilmeniz gereken hususlar bunlarla sınırlı olup, kendi durumunuza ve size özel fiyatları öğrenmek, kliniğimiz hakkında detaylı bilgi almak için kadın doğum doktorumuzla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Call Now ButtonBize Ulaşın
WhatsApp WhatsApp Mesaj