Kürtaj İşlemi Nasıl Yapılır?

Kürtaj işlemi nasıl yapılır?

Kürtaj işlemi nasıl yapılır? gebeliklerin sonlandırılması için yapılan bir işlemdir. Kürtaj kimi zaman istenilmeyen gebeliklerin sonlandırılmasında, kimi zaman gebelikte bir problem oluşup annenin hayatı tehlikeye girdiğinde yapılmaktadır. Uzman hekimler tarafından yapılan kürtaj işlemi steril bir ortamda gerçekleştirilmelidir.

Kürtaj işleminin genel anestezi ya da lokal anestezi altında yapılmaktadır. Abacıoğlu Kliniğimizdeki uzman hekimimiz gerçekleştirileceği kürtaj işlemi öncesi doktorumuz gerekli tahlillerden sonra genel ya da lokal anestezi karar verecektir. Tabii ki anestezi kararını sizin istekleriniz de göz önünde bulundurmaktadır.

Kürtaj operasyonu öncesi anneye kan sayımı, tahlil ve tetkikler yapılması herhangi bir sıkıntı durumu görülmediğinde anestezi işleminden sonra kürtaj operasyonuna başlanır. Kürtaj operasyonu için özel olarak geliştirilmiş şırıngalar ile bu operasyon yapılmaktadır. Anne rahmine negatif basınç uygulanarak rahim içerisindeki dokuların dışarı tahliyesi yapılmaktadır. Bu tahliye sırasında gebelikte sonlandırılmış olmaktadır. Rahim içerisinde sıkıntı yaratacak hiçbir dokunun kalmaması için özenli bir çalışma yapılmaktadır. Kliniğimizde ki çalışma ortamınız sterildir ve kullanılan şırınga aletleri tek kullanımlık olmaktadır. Böylelikle annenin enfeksiyon kapma ihtimali de ortadan kalkmaktadır.İşlemden sonra ultrason ile bakarak içeride parça kalıp kalmadığı tespit edildikten sonra işleme son verilir.

Abacıoğlu Kliniğimizde normal kürtaj hizmetlerinden yararlanabileceğiniz gibi VİP kürtaj hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Kürtaj hizmetlerinde hasta evinden özel araçla alınarak hastaneye getirilmektedir. Gerekli operasyon yapıldıktan sonra hasta dinlendirilir ve daha sonra özel araçla tekrar evine bırakılmaktadır.

Gerekli olduğu durumlarda doktorunuz kürtaj sonrası sizlere ilaçlar verecektir. İlaçların düzenli kullanımı ile kısa sürede hasta kendini toparlamaktadır.

Kürtaj işlemi ne zamana kadar yapılır?

Kürtaj işlemin de yasal süre on haftadır. Gebeliğinizin onuncu haftasına kadar kürtaj olabilirsiniz. Onuncu hafta aşıldığında kürtaj yapılmaz. Kanuni olarak bu durum yasaklanmıştır. Yasal sürenin aşıldığı birtakım istisnai durumlar vardır. Bu istisnai durumlarda genellikle mahkeme kararı gereklidir. Bu istisnayı durumlar olduğunda yasal süre aşılmış olsa dahi kürtaj işlemi gerçekleştirilebilir. Abacıoğlu Kliniğimizde yasal süre dikkate alınarak kürtaj işlemi yapılmaktadır.

Yasal süre aşılmış olduğu durumlarda sizi kürtaj yapabileceğini söyleyen yerler kanun dışı iş yapıyor hayatınızı tehlikeye atarak kürtaj yaptırmayın.

İstanmeyen gebelik sonlandırma işlemi yazısı için tıklayınız

Detaylı bilgi için İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunan Kürtaj Merkezimizi arayabilirsiniz.

Telefon: 05301163434
Mail: info@abacioglu.com.tr

Call Now ButtonBize Ulaşın
WhatsApp WhatsApp Mesaj