Kürtaj Fiyatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kürtaj fiyatları bazı hususlar dikkate alınarak belirlenmektedir. Bu nedenle doktorumuzun  kliniğinde kürtaj yaptırmak istiyorsanız mutlaka iletişime geçmeli, daha sonra randevu alarak mutlaka muayene olmanız gerekmektedir. Buna göre hem içinde bulunduğunuz durum anlaşılarak kürtaj operasyonunun planlanması size göre yapılacak hem de fiyat net bir şekilde ortaya koyulmuş olacaktır. Doktorumuzla iletişime geçmeden önce mutlaka bu yazımızı okuyarak detaylı bilgi edinmeniz sizin için yararlı olacaktır. Çünkü kürtaj başarılı bir kadın doğum uzmanı tarafından yapıldığında her ne kadar risk yaratmasa da hafife alınacak bir işlem değildir. Bilgilenmek ve doktorunuzdan beklentilerinizi net olarak ortaya koymanız sizi başarılı bir operasyon geçirmeye götüreceği gibi endişelerinizden kurtulmanıza da vesile olacaktır.

Kürtaj Muayene Bazında Yapılmamalı!

Kürtaj fiyatları teknik olanakların yeterliliğine göre oldukça fark etmektedir. Bu nedenle genellikle uygun fiyata kürtaj olmak isteyenler merdiven altı ya da kliniği bulunmayan muayenelerde bu işlemi yaptırmaktadır. Ancak insan sağlığı ve hayatı riske atılacak kadar değersiz değildir. Doktorumuz insan sağlığına birinci sırada değer verdiği için muayenede kürtaj yapılmasına karşıdır. Muayenehane dışında kliniğimizde yoğun bakım ünitesi, laboratuar ve ameliyathane odası bulundurmaktadır. Fiziki şartlar dışında anestezi için anestezi uzmanımız operasyon süresince bizlerle olmaktadır. Yine bünyemizdeki laboratuarda gerekli durumlarda acil bir şekilde kan testleri yapılmaktadır.

Anestezi Türü Kürtaj Fiyatlarını Doğrudan Belirler

Kürtaj yapılacak kliniğin teknik özellikleri ve uzman doktorun deneyim, bilgi birikimi, hastaya yaklaşımı dışında kürtaj fiyatları yapılan anestezi türünden etkilenmektedir. Lokal anestezi veya genel anestezi uygulanan operasyonlarda fiyat farklı olmaktadır. Ancak anestezi türü hastanın durumuna göre belirlenmelidir.

Gebelik Döneminiz Önemli!

Gebelik dönemi hem kürtajın zorluğunu hem de kürtaj fiyatları konusunu doğrudan belirlemektedir. Bu nedenle kürtaj için en uygun zaman dilimi gebeliğin 5-8 haftaları arasıdır. 5. haftadan küçük gebeliklerde kese oluşmamış olduğundan, 8. haftanın üzerindeki gebeliklerde ise kese ve bebek çok gelişmiş olduğundan kürtaj daha uğraştırıcı, zor ve riskli olmaktadır. Dolayısıyla fiyat da bundan etkilenmektedir.

Görüldüğü gibi kürtaj kapsamlı bir cerrahi müdahaledir ve ciddi bir durumdur. Bu nedenle fiyatların pek çok faktörden etkilenmesi normaldir. Öncelikle doktorun uzmanlığı, kliniğin donanımı ve hastanın sağlığı düşünülmeli, ardından fiyat dengesi gözetilmelidir. Net fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now ButtonBize Ulaşın
WhatsApp WhatsApp Mesaj