İstanbuldaki Özel Hastanelerde Kürtaj Fiyatları

İstanbulda özel hastanelerde kürtaj fiyatları: Kürtaj halk arasında çocuk aldırmak olarak tabir edilir. İstenmeyen gebelik veya tıbbi zorunluluklardan dolayı kürtaj işlemi yapılabilir. Kürtaj hem gebe kadın hem aile açısından psikolojik olarak sancılı bir süreçtir. Bu süreçte en çok önemsenen konu kürtaj fiyatlarıdır. Kürtaj fiyatları birçok etkene göre değişir.

Devlet Hastanelerinde Kürtaj Ücretsiz Mi?

Devlet hastanelerinde kürtaj ücretsiz olmasına rağmen; devlet hastaneleri zorunlu kürtajlar hariç kürtaj yapmamaktadır. Bu durumda kürtaj yaptırmak isteyen kadın ister istemez kendini özel hastanelere yönlenmiş olarak bulur. İstanbul da ki özel hastanelerde kürtaj fiyatları ise en çok araştırılan konulardan birisidir. Kürtaj özellikle metropollerde insan yoğunluğundan ve hareketli yaşam şartlarından kaynaklı daha sık rastlanan ve tercih edilen bir operasyondur.

İstanbul da özel hastanelerde kürtaj fiyatlarını etkileyen faktörleri şöyle sıralayabiliriz.

  • Kürtaj yasal olarak gebeliğin 10.haftası sonuna kadar yapılabilir. Kürtaj fiyatları gebelik haftasına göre değişir. Gebeliğin 5.haftasında kürtaj yapılmasıyla 6. Haftasında yapılması arasında fiyat farkı vardır ve bu fark her hafta artar.
  • Kürtajın yapılacağı özel hastanenin konumu, nitelikleri ve Kürtajı yapacak olan kadın doğum uzmanının deneyimi- tecrübesi
  • Kürtaj öncesi uygulanacak olan anestezi yöntemi. Lokal anestezi daha uygun olurken genel anestezi daha pahalıdır.
  • Uygulanacak olan kürtaj yöntemi. Eski tip küretlerle kazıma işlemi risklere rağmen çok daha uygun olabilirken vakum yöntemi hem daha risksiz hem daha pahalıdır.
  • kürtaj operasyonu sırasında kullanılan malzemenin kalitesi.

Özel Hastanelerde Kürtaj Fiyatları

Özel hastanelerde kürtaj fiyatları öncelikle hastanenin konumuna ve özelliklerine göre değişir. İyi bir semtte ismi duyulmuş kalitesi herkes tarafından bilinen bir özel hastanede kürtaj yaptırmak diğer semtlere göre daha pahalı olabilir. Öte yandan kürtaj yapacak olan kadın doğum hekiminin de tanınmış olması başarılı bir hekim olması kürtaj işleminin daha pahalı olmasına neden olacaktır. Yapılacak olan kürtaj yöntemi ve seçilen anestezi yöntemi de kürtaj fiyatlarını etkiler.

Bütün bu saydığımız faktörler İstanbuldaki özel hastanelerde kürtaj fiyatlarının belirlenmesinde önemli rol oynarlar. Ortalama olarak bakıldığında sabit olmamakla birlikte özel hastanelerde kürtaj fiyatları 700 tl ve 3000 tl arasında değişkenlik gösterir.

 

İlginizi çekebileceğimizi düşündüğümüz diğer makalelerimiz

Gizli kürtaj nerede olabilirim
Kürtaj sonrası spor
İstanbul kürtaj fiyatları

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.
Tel: 05301163434

Call Now ButtonBize Ulaşın