İstanbul’da Vakum Kürtaj Fiyatları

İstanbulda vakumlu kürtaj fiyatları: Kürtaj halk arasında gebeliğin sonlandırılması olarak bilinse de; tıbben kürtaj rahmin yabancı materyalden temizlenmesi veya patoloji amaçlı parça almak için yapılan işlemler bütünüdür. Kürtaj tıbbi olarak zorunlu hallerde veya isteğe bağlı olarak yapılabilir. Bu durum  metropoller de daha sık karşılaşılır nedeni ise daha çok nüfus olması ve daha hareketli bir yaşam sürülmesidir. Ülkemizin en büyük metropol şehri olan  İstanbul da ise çocuk aldırma operasyonu diğer illerimize göre daha çok karşılaşılır.

Çocuk Aldırırken Psikolojik Durum

Kürtaj yaptırma nedeni ne olursa olsun bu durum öncelikle gebe kadın sonrasında çift tarafından karar verilmesi ve yaptırması zor bir durumdur. Çocuk aldırma operasyonun psikolojik ve fiziki boyutu dışında diğer boyutu ise Kürtaj fiyatlarıdır. Kürtaj fiyatları uygulanan kürtaj yöntemine göre değişir.

Kürtaj yöntemlerinden olan klasik ve artık çok nadir kullanılan küretle kazıma yöntemi uygun bir yöntem olmasına rağmen hem daha çok acı vermesi hem daha uzun sürmesi hem rahmin zarar görme olasılığı hem de parça kalma ihtimalinin  yüksek olması nedenlerinden dolayı artık pek tercih edilmez.

Vakum kürtaj ise çok güvenli çok kolay ve kısa sürmesinden dolayıı  artık en çok tercih edilen kürtaj yöntemidir. Vakumlu kürtaj  yöntemi küretle kazıma yöntemine göre daha pratik ve avantajlı olduğundan daha pahalıdır. İstanbul da vakum kürtaj fiyatları ise kürtajın yapılacağı hastanenin konumu-özellikleri , kürtajı yapacak olan kadın doğum uzmanının deneyim ve tanınmışlığına göre değişir.

İstanbul’da Vakum Kürtaj Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul da vakum kürtaj fiyatları aslında fark göstermez. Gebelik haftasına ,kürtajın yapılacağı sağlık kuruluşuna ,kürtajı yapacak hekime, seçilecek olan anestezi yöntemine,kürtaj sırasında kullanılacak ekipmanın kalitesi ve otel-ulaşım bedeline göre değişir.

Genel olarak İstanbul da vakum kürtaj fiyatları  1000 tl ve 3000 tl arasında değişebilir; yukarıda anlattığım nedenler fiyat farklılıklarının nedenleridir. İstanbul devlet hastanelerinde bu işlem ücretsiz yapılabilirken devlet hastaneleri zorunlu durumlar dışında kürtaj yapmamaktadır. Bu durum kürtaj yaptırmak isteyen kadınları özel hastanelere itmektedir. Özel hastanelerde ise vakum kürtaj hem sıra beklemeden hem de hızlıca yapılır. Özel hastane kürtaj fiyatları birçok faktöre göre değişkenlik gösterir.

 

İlginizi çekebileceğinizi düşündüğümüz diğer makalelerimiz:

İstanbul kürtaj fiyatları
İstenmeyen gebelik sonlandırma yöntemleri
Devlet hastanesinde kürtaj yapılır mı

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.
Tel: 05301163434

Call Now ButtonBize Ulaşın