İstanbul kürtaj yapan hastaneler hangileridir?

Aile planlaması ya da yanlış ilişki dışında gelişen gebeliklerle birlikte, bireyler kürtaj işlemeni yaptırmak için araştırma yapmaya başlar. Kürtaj yapacak olan hekim, kürtaj yöntemi vs. ile birlikte en önemli konulardan bir tanesi İstanbul kürtaj yapan hastanelerdir. İstanbul kürtaj yapan hastaneler; devlet hastanesi, özel hastane ve özel klinikler ve hatta merdiven altı olarak bile bu işlem yapılabilmektedir.

İstanbul kürtaj yapan devlet hastaneleri

Devlet hastanelerinde kürtaj, yasal süreye bağlı kalınarak yapılabilmektedir. Fakat devlet hastaneleri isteğe bağlı olarak kürtaj yapmak taraftarı değildir. Zaten randevu sürelerinin uzun olması kürtaj için yasal sınır olan 10. Gebelik haftasının geçmesine sebep olmaktadır , ki bu durumda yasal ve annede veya bebekte sağlık sorunu yoksa kürtaj yapılması mümkün değildir. İstanbul kürtaj yapan hastanelere geri dönecek olursak, devlet hastaneleri zor bir seçenek olarak gözükmektedir.

İstanbul kürtaj yapan özel hastaneler

İstanbul da kadın doğum uzmanı ve gerekli teçhizatın olduğu tüm özel hastanelerde yasal süre olan 10. Gebelik sonlandırma haftası sonu gözetilerek kürtaj yapılabilir. İstanbul kürtaj yapan özel hastaneler konusunda mutlaka dikkat edilmesi gereken konular vardır.

  • Kürtaj işlemini yapacak olan hekimin tecrübe ve uzmanlığı,
  • İşlemin yapılacağı ameliyathanenin teknik şartları ve operasyonda kullanılacak olan malzemelerin kalite, hijyeni
  • İstanbul kürtaj yapan hastaneler in ruhsat ve izinleri( merdiven altı işletmeler konusunda dikkatli olmak lazım)

Bu konular önemsenerek İstanbul kürtaj yapan hastaneler konusunda karar vermek ve 10 hafta olan yasal süreci geçirmemek için hızlı davranmak gerekir.

İstanbul kürtaj yapan doktorlar

İstanbul kürtaj yapan doktorlar ister devlet ister özel hastanede çalışıyor olsun kadın doğum uzmanı olması ve tecrübeli olması önem arz etmektedir. İstanbul kürtaj yapan doktorunuzu belirledikten sonra en yakın zaman için randevu almalı ve doktorunuza muayene olmalısınız. Sonrasında kadın doğum uzmanınızla birlikte kürtaj yöntemi, kürtaj riskleri ,  kürtaj zamanı konularını ayrıntılı konuşmanız ve bir plan yapmanız gerekmektedir.

İstanbul kürtaj yapan hastane ve kürtaj yapacak olan doktoru belirlediyseniz çok zaman kaybetmeden operasyonu olmak için acele etmelisiniz.

Call Now ButtonBize Ulaşın