İstanbul’da Kürtaj Yapan Klinik Merkezler

Kürtaj yaptırmak bilindiği üzere gebelik sonlandırma işlemine verilen isimdir. İstanbul da Kürtaj işlemi; özel hastaneler, devlet hastaneleri ve İstanbul da kürtaj yapan klinik merkezlerde yapılabilmektedir. Ayrıca yasak olmasına rağmen merdiven altı işletmelerde de kürtaj işlemi yapılmaktadır (sağlığınız için böyle yerlerden uzak durun). Her seçeneğin kendine göre avantaj ve dezavantajları vardır. Bunları iyi araştırarak karar vermeniz gerekiyor.

Devlet Hastanesi Kürtaj Yapar mı?

Kürtaj yaptırmak için eğer  devlet hastanesini seçtiyseniz; daha az yada hiç ücret ödememekle birlikte geç verilen randevu süreleri yüzünden gebelik sonlandırmak için yasal olan 10 hafta süreyi geçirme ihtimaliniz bulunmaktadır. Ayrıca devlet hastanelerindeki hijyen ve kalabalıkta gözetmeniz gereken konulardandır. Kürtaj yaptırma işlemini  özel hastanede yaptırma kararı aldıysanız eğer hastane donanım ve kadın doğum uzmanı deneyimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Özel hastanelerde ise ücretlerin birçok faktöre göre değişmesi de dezavantaj oluşturur; sizden fahiş fiyatlar isteyen özel hastanelerle bile karşılaşabilirsiniz.

İstanbul da Kürtaj yapan klinik merkezler i tercih edecekseniz eğer birçok avantaj ve dezavantajı göz önünde bulundurmalısınız. İstanbul da kürtaj yapan klinik merkezler in avantajlarına bakacak olursak böyle yerler; daha sakin daha butik işletmeler olduğu için doktorunuzla sıra beklemeden daha rahat konuşabilir, muayene olabilir  ,  kafanızdaki soruları aydınlatabilirsiniz. Kendinizi daha iyi  ve güvende hissedersiniz. Ve hasta hakları gereği kürtaj bilgileriniz saklı tutulur. İstanbul da kürtaj yapan klinik merkezin dezavantajı ise bu merkezlerin yasal güvenilirliği, hijyeni  ve kullandıkları teçhizat-donanımın kalitesidir.

Kürtaj Sonrası Taburcu Süresi

Her ne sebeple yapılırsa yapılsın İstanbul da kürtaj yapılan klinik merkez i  belirlemek  kadar,  kürtaj sonrası takip ve kontrollerde çok önemelidir. Çünkü kürtaj sonrası kontrollerde rahim durumu, herhangi bir problem var mı?  Tekrar gebeliğe ne zaman hazır olunacağı gibi bilgiler kadın doğum uzmanı tarafından sizinle paylaşılmaktadır. İstanbul da kürtaj yapan klinik merkezlerde kürtaj yaptırdığınızda kürtaj sonrası kontrolde, Kadın doğum uzmanınız hem fiziki olarak sizi muayyene  eder hem de sorularınızı cevaplayarak içiniz rahat günlük hayata devam etmenizi sağlar. Bu konu da,  kürtaj yaptıracağınız İstanbul da kürtaj yapan klinik merkezi belirlerken de önemli bir faktör olmalıdır.Bizim kliniğimizde işlemden sonra hasta uyanmadan ultrason ile kontrol edildiği için  hastamızı kontrole çağırmayız.Ama her türlü şikayetinde bize telefon ile ulaşarak problemlerine çözüm buluruz.

İstanbul da kürtaj yapan klinik merkez e karar verirken yukarıda saydığım avantaj- dezavantaj ve faktörleri gözetmenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

Call Now ButtonBize Ulaşın