Bebek Aldırma Fiyatları Ne Kadar?

Bebek aldırmak diğer ismiyle kürtaj kazımak kelimesinden gelir ve tıbben rahmin gebelik ürününden tahliye edilmesi olarak açıklanabilir. İstenmeyen  gebelikle her çift  karşılaşabilir bu durum karar verilmesi çok zor olduğundan psikolojik açıdan bazen içinden çıkılmaz bir hale gelir. Bebek aldırma konusunda kararlı ve çift tarafından hemfikir olundu ise bebek aldırmak için yasal olan gebeliğin ilk 10 haftalık süreci içerisinde işlem yapılmalıdır.

Bebek aldırma fiyatları ne kadar ?

Bebek aldırmak  için karar verildi ve ilk şartlar sağlandı  ise diğer önemli olan konu bebek aldırma fiyatları ne kadardır. Bebek aldırma fiyatları isteğe bağlı kürtaj  için devlet hastanelerinde ücretsiz olmasına  rağmen devlet hastaneleri isteğe bağlı kürtaja sıcak bakmamakta ve isteğe bağlı kürtaj yapmamaktadır. Ancak zorunlu olan durumlarda ücretsiz kürtaj operasyonu yapmaktadır. Bu durumda isteğe bağlı bebek aldırmak için  özel hastane ve kliniklere yönlenmektedir. Özel hastanelerde bebek aldırma fiyatlarını belirleyen birçok faktör vardır. Bunlar aşağıdadır.

Bebek Aldırma’da Fiyatları Belirleyen Faktörler

  • Kürtaj yapacak olan hekimin deneyim ve tecrübesi
  • Kürtaj yapılacak olan özel hastane veya kliniğin nitelikleri, konumu ,özellikleri ,vip hizmet verip vermediği gibi etkenler
  • Seçilecek olan yöntemin vakum yada kaşık olmasına  göre de değişkenlik gösterir.
  • seçilecek olan anestezi yöntemi de önemlidir. Lokal anestezi daha ucuz olmakla birlikte kürtaj olacak kadının psikolojisi düşünüldüğünde genel anestezi yaptırmak daha idealdir. Çünkü  genel anestezide  gebe kadın yapılan bir iğne ile uyur ve uyandığında işlem bitmiş olur. Lokal anestezide sadece vajina ve rahim bölgesine anestezi uygulanır, kadın acı hissetmez ama bütün sürece şahit olur.

Bebek aldırma fiyatları birçok faktöre göre değişmekle birlikte devlet hastanelerinde ücretsiz özel hastane ve kliniklerde ortalama 1000-3000 tl arasında değişebilir.

Dar gelirli ailelerde  bebek aldırma fiyatları ne kadar sorusunun cevabı çok önemlidir. Çünkü  bebek aldırma kararı çok zor verilir ve bu karar verildikten hemen sonra  aile bütçesine uygun bir hekim ve hastane bulunması gerekir. Gebe kadın  ve aile bütçe ayarlaması aynı zamanda  uygun hastane-klinik bulunduktan sonra bebek aldırma işlemini verilen randevu vaktinde gidip yaptırabilir.

Call Now ButtonBize Ulaşın